Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Bahçede Oynayalım :)

Kapat
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Bahçede Oynayalım :)

  Bahçede oynucanız iki güzel oyun..

  1-TOPU HAVADA TUT: Çocuklar büyükçe bir kumaşın (hafif bir battaniye olabilir) etrafına dizilerek tutup havaya kaldırılar. Kumaş gerginleşince öğretmen bir deniz topunu kumaşın ortasına atar. Çocuklar kumaşı çalkalayarak topu havalandırmaya ama aynı zamanda da düşürmemeye çalışırlar.
  NOT:Oyun geniş bir alanda oynanırsa daha sağlıklı olur. Çünkü çocuklar bu tür oyunlara kendilerini fazla kaptırdıkları için etraftaki engelleri görmeyip takılıp düşebilirler.


  2-KOVAYI DOLDUR: Çocuklar iki gruba ayrılır ve yanyana dizilirler. Her grubun başında dolu bir kova, sonunda da boş bir kova vardır. Grubun başındaki çocuk elindeki bardağı kovaya batırıp su doldurur. Bardak bu şekilde elden ele gezerek (Çocukların arasında biraz mesafe vardır.) en sondaki çocuğa gelir, o da gelen suyu boş kovaya doldurur ve koşarak baş tarafa geçip dolu kovadan tekrar su alır ve aynı işlemi uygular. Verilen süre de kovasını en çok su dolduran grup kazanır!
  Umut Işığının Altında Yeni Bir Yola Koyulduk!.. İşte Elde Edeceğimiz Bu Başarıya YENİDEN KÜLLERİNDEN DOĞDUK Diyeceğiz!..  Benim Amacım Konu Açıp Resimli Paylaşım Yaparak Reklam Yapmak Değil
  ------>GERÇEKTEN GÖNÜLDEN VE ORJİNAL HALLERİYLE PAYLAŞMAK<--------
Hazırlanıyor...
X